آموزش کار با دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن

 

این دستورالعمل کلی در مورد استفاده ایمن و راحت از میکرونیدلینگ می باشد. قبل از شروع به چگونگی اجرای دستگاه میکرونیدلینگ، به یاد داشته باشید که این دستگاه را هر ۴ هفته یا ۶ هفته یکبار استفاده کنید.

قبل از انجام میکرونیدلینگ

 لطفا از هر گونه داروهای ضد التهاب اجتناب کنید. الکل ننوشید. و از سه روز قبل از نیدلینگ قرص ماهی مصرف نکنید. زیرا باعث کاهش خون ریزی می شوند.

مواد مورد نیاز:

 • دستگاه میکرونیدل دکتر پن
 • حوله تمیز
 • کارتریج دستگاه میکرونیدلینگ کاملا جدید
 • ماده ضد عفونی کننده مثل الکل
 • پد یا پنبه
 • سرم مورد نیاز پوست مثلا سرم هیالورونیک اسید
 • دستکش لاتکس (اختیاری)
 • کرم بی حس کننده (اختیاری)

موهایتان را از پشت ببندید و از ریزش آن به صورت خودداری کنید. صورت خود را دو بار با شوینده خود بشویید که هیچ گونه آلودگی، چربی و مواد آرایشی در پوست نماند. در غیر این صورت موجب ایجاد عفونت می شود.

از کرم بی حسی برای صورت خود استفاده کنید. شما می توانید این محصول را از داروخانه محل سکونت تهیه کنید. ترجیحا از بی حسی استفاده کنید که حداقل ۵% لیدوکایین داشته باشد.

بی حسی را بمدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی محل بمالید و نگه دارید. می توانید از یک نایلون برای کاور محل استفاده کنید تا اثر بی حسی آن بیشتر و سریعتر شود. بعد برای پاک کردن بی حسی می توانید از الکل ۶۰% و یا سرم نورمال سالین استفاده کنید. این عمل را کامل انجام دهید تا بی حسی وارد کارتریج میکرونیدلینگ نشود.

از شارژ کامل دستگاه مطمئن باشید و یا در محلی استفاده کنید که نزدیک پریز برق باشد.

منطقه انجام عمل میکرونیدلینگ را آماده کرده و استریل کنید.  اگر در حین کار با دستگاه دست خود را به غیر از پوست خود به وسایل و لوازم دیگری زدید، این عمل موجب آلودگی متقابل می شود. برای کاهش ایجاد آلودگی بهتر است سرم را در ظرفی ریخته و با براش آن را روی صورت در حین کار پخش کنید.

 • سرم هیالورونیک اسید را روی پوست پخش کنید. این کار کمک به حرکت نیدل به راحتی روی پوست می شود و مانع از گیر کردن آن می شود.
 • ما در زمینه استفاده از میکرونیدل به همراه ویتامین سی، ریتینول، لایه بردار، و روشن کننده ها را پیشنهاد نمی کنیم.
 • در صورت عدم اطمینان از تمیز بودن دستان، از دستکش استفاده کنید. یک نیدل جدید را باز کرده به دستگاه وصل کنید. انگشت خود را به نوک نیدلها نزنید.
 • با چرخاندن تنظیم عمق سوزن، آن را برای استفاده در قسمتهای مختلف صورت تنظیم کنید.
 • بعد از اعمال سرم به منطقه مشخص شده، اجرا را طبق الگو اصلی بصورت بالا به پایین و مورب انجام دهید.
 • با الگوی انتخابی خود روی پوست کار کنید و بدانید که از کدام قسمت عبود کرده و از کجا ها عبور نکرده اید. از فشار دست کم روی پوست استفاده کنید. و با دست آزاد خود پوست آن منطقه را بکشید.
 • وقتی قسمتهای مختلف بدن را نیدلینک انجام می دهید. از قسمتهایی که استخوان دارند خودداری کنید. مخصوصا روی تیغه زیر زانوی پا، دقت کنید که برای انتخاب نیدل جهت کار در بدن از اندازه های ۴۲ و ۳۶ سری انتخاب کنید و برای قسمتهای دارای استخوان عمق ۰٫۵ و برای قسمتهای ضخیم تر ۱٫۵ را تنظیم کنید.

بعد از میکرونیدلینگ

اگر بعد از انجام میکرونیدلینگ نیاز به شستن صورتتان دارید از آب ولرم استفاده کنید. بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ از سرم هیالورونیک اسید جهت آبرسانی و کاهش التهاب استفاده کنید.

بعد از انجام میکرونیدلینگ ایجاد التهاب و سرخی و شبنم خونی کاملا عادی می باشد. روز بعد از انجام نیدلینگ بیرون نروید و استخر شنا نکنید. و از لوازم آرایش تا ۲۴ ساعت استفاده نکنید. اگر نیاز به بیرون رفتن از منزل دارید حتما باید ضد آفتاب با فاکتور بالا استفاده کنید. در صورت نیاز به مواد آرایشی لطفا از لوازم آرایشی برای پوستهای حساس استفاده کنید تا ایجاد آلرژی و عفونت نشود.

 

قبل و بعد از کار با دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن

 

مراقبت بعد از میکرونیدلینگ

۲۴ ساعت بعد از میکرونیدلینگ

شما می توانید با شوینده های ملایم صورتتان را بشوید و از کرمهای مغذی استفاده کنید. از محصولاتی که دارای ویتامین سی، ریتینول، اسید درمانی، لایه بردار به هیچ عنوان استفاده نکنید. در طول دوره درمان احتمال احساس کشیدگی در صورت و پوسته ریزی و التهاب وجود دارد که شما می توانید از کرمهای ضد آلرژی که اثر مرطوب کنندگی دارند استفاده کنید.

از اعمالی مثل شنا کردن، ورزش کردن و آرایش کردن تا ۲۴ ساعت دوری کنید. و از ضد افتاب های قوی استفاده کنید.

۴۸ ساعت بعد از میکرونیدلینگ

اگر در پوستتان حالت پوسته پوسته گی آزار داد می توانید به کمک یک دستمال لایه برداری کنید. و از لایه برداری بصورت فیزیکی و شیمیایی خودداری کنید. و اگر پوستی حساس دارید هیچ یک از کارهای لایه برداری سطحی را انجام ندهید که موجب حساسیت می شود.

۳ الی ۵ روز بعد از میکرونیدلینگ

از ضد آفتاب حتما استفاده کنید و از نور مستقیم آفتاب دوری کنید. پوستتان را دو بار در روز رطوبت رسانی کنید. از لایه بردار و تونر و اسید درمانی استفاده نکنید.

۷ روز بعد از میکرونیدلینگ

بعد از هفت روز پوست به حالت اولیه برگشته است و شما می توانید مثل روزهای قبل از میکرونیدلینگ با پوست برخورد کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره 09397946996 تماس حاصل نمایید.