دستگاه هایفو چهار بعدی جدیدترین دستگاه هایفو است که با افزایش سطح کلاژن پوست باعث جوانسازی و لیفت پوست می شود. درمان هایفو روشی بدون درد است که نیازی به جراحی ندارد و درمان با این دستگاه غیر تماسی است.

علاوه بر این، دستگاه هایفو چهار بعدی برای رفع چین و چروک صورت و همچنین خطوط خنده و مژه ها استفاده می شود. این دستگاه دارای تاییدیه CE اروپا و FDA آمریکا می باشد.

هایفو تراپی برای چه مواردی استفاده می شود؟

امروزه درمان هایفو به دلیل مزایای ذکر شده در بالا بیش از گذشته مورد استفاده قرار می گیرد. متداول ترین دستگاه هایفو برای موارد زیر استفاده می شود:

چین و چروک های پوست را از بین ببرید

خارش شدید پوست و شل شدن پوست در ناحیه گردن و گردن

لیفت کردن گونه ها، پیشانی و چشم ها

موقعیت خط چانه را بهبود بخشید

صاف و سفت کننده پوست صورت

لیفت گردن و دکلته

الگوی لبخند را تغییر می دهد

مروری دقیق تر از هایفو 4 بعدی با 5 عملکرد

دستگاه هایفو چهار بعدی کره جنوبی هایرونیک با وجود اینکه دارای دسته های هایفو و ویمکس برای لیفت و جوانسازی صورت می باشد اما ممکن است دستگاه های دیگری با عملکردهای خاص نیز داشته باشد به عنوان مثال ممکن است این دستگاه دارای دستگاه RF فرکشنال یا هندپیس لاغری واژینال یا لیپوساکشن دستی نیز باشد.

هر هندپیس عملکرد خاص خود را دارد.

هندپیس هایفو چهار بعدی وظیفه سفت کردن، لیفتینگ و جوانسازی پوست را بر عهده دارد.

هندپیس ویمکس وظیفه از بین بردن چین و چروک و تایید مجدد نواحی حساس و ظریف بدن را بر عهده دارد.

هندپیس واژینال مسئول سفت کردن واژن است و اکثر افراد با تحصیلات رشته مامایی متوسط به این هندپیس نیاز دارند.

آر اف فرکشنال وظیفه جوانسازی دست، رفع چین و چروک، از بین بردن جای زخم و آکنه را بر عهده دارد.

هندپیس لاغری لیپوسونیکس وظیفه حذف چربی از قسمت های مختلف بدن را بر عهده دارد.

نگاهی دقیق تر به هندپیس های دستگاه HIFU 4D

با وجود اینکه در زمان تحویل توسط متخصصین شرکت ارائه دهنده باید آموزش تخصصی کار با دستگاه را خواهید ببنید، اما بد نیست کمی بیشتر با جزئیات دستگاه آشنا شوید، در اینجا به نکات این 5 کاره می پردازیم.

هندپیس RF فرکشنال

هندپیس RF Rrational تولید کلاژن و جوانسازی پوست را با نفوذ امواج رادیویی به زیر پوست فعال می کند. در واقع انرژی حاصل از امواج رادیویی در لایه درم پوست به گرما تبدیل می شود و این گرما باعث تحریک تولید کلاژن می شود.

علاوه بر این، با HF فرکشنال، ما به طور انتخابی به مناطقی از پوست با تشکیل بافت فیبری آسیب می‌زنیم. بنابراین، لایه درم ضخیم می شود و تولید کلاژن افزایش می یابد. بافت فیروزه ای و کلاژن های جدید در نهایت ناپدید می شوند و بافت طبیعی پوست جایگزین می شوند.

کارتریج لیپوسونیک

لیپوسونیک یک روش حذف چربی موضعی است که برای چاقی ناشی از رسوبات چربی در ناحیه کمر، شکم، پشت، بازوها، پاها و باسن استفاده می شود.
این روش با روش های کاهش وزن سنتی متفاوت است. و برخلاف لیپوساکشن، بیشتر بر حذف چربی موضعی به روشی غیرتهاجمی تمرکز دارد و راه حل ایمن تری نسبت به لیپوساکشن سنتی ارائه می دهد.

کارتریج 4 بعدی و ویمکس

این کارتریج 4 بعدی برای لیفت، جوانسازی، رفع چین و چروک، سفت کردن، جوانسازی و جوانسازی پوست طراحی شده است و برای حداکثر اثرگذاری، کارتریج های این دستگاه دستی در عمق های 1.5، 3 و 4.5 میلی متری موجود است.

این دستگاه جایگزین روش های سنتی جوانسازی و تاثیرات آن می باشد. لازم به ذکر است که اثرات کارتریج های 4 بعدی از مدل های دو بعدی و سه بعدی بادوام تر است.

تفاوت 4 بعدی و 3 بعدی

کارتریج های 4 بعدی می توانند چندین خط موازی را به طور همزمان شات بزنند، در حالی که کارتریج های 3 بعدی فقط یک خط را شات بزنند.

هندپیس واژینال

کارتریج کشش واژن ابزاری ایمن و پیشرفته در برابر انقباضات پیری است که یک درمان کامل با هدف رفع مشکل پارگی، آسیب، خشکی و شل شدن سلول های تناسلی زنان است. این فناوری غیر تهاجمی، بدون خونریزی، بدون جراحی، بدون اسکار، بدون تروما با امنیت بالا، بدون تاثیر بر زندگی و کار عادی است.

دستگاه هایفو چگونه پوست را جوان می کند؟

اصطلاح HIFU مخفف عبارت لاتین High-Intensity Focused Ultrasound است. همانطور که قبلا ذکر شد، درمان هایفو یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است که در صنعت زیبایی برای لیفت و سفت کردن پوست استفاده می شود. د هایفو تراپی از امواج فراصوت یا Ultra sound استفاده می شود. از این امواج در سونوگرافی نیز استفاده می شود اما در درمان هایفو این امواج تا عمق 3 میلی متری معادل SMAS برای تحریک پوست و افزایش کلاژن سازی تابش می شود.

جوانسازی صورت 4 بعدی چیست و چه تفاوتی با سایر روش های لیزر دارد؟

بازسازی چهار بعدی یک روش درمانی غیرتهاجمی و هم افزایی است (هر بعد اثر بعد بعدی را افزایش می دهد) که شامل مراحل درمان داخل دهانی و ترانس درمال است که باعث می شود بدون تزریق به پوست صورت ایجاد کشش و انعطاف پذیری می کند و زیبایی پوست خود را بدست آورید. با کمک دو طول موج و 4 مرحله درمان، اقدامات کامل ضد پیری انجام می شود، هر سه لایه ساختار پوست (عمیق، میانی و سطحی) بهبود می یابد و احساس جوانسازی واقعی می کند.

چهار مرحله جوانسازی

هر بیماری که بخواهد جوانسازی صورت 4 بعدی انجام دهد باید هر 4 مرحله درمانی را با دستگاهی که دو نوع لیزر Erbium YAG و Neodynamium YAG تولید می کند به شرح زیر انجام دهد:

مرحله اول خط لبخند: این مرحله در داخل دهان انجام می شود. گرم شدن ملایم بافت دهان از داخل باعث انقباض کلاژن و افزایش شلی پوست و حجم بدن می شود. کاهش کلاژن باعث سفت شدن و لیفت شدن پوست می شود و با سفت شدن پوست خط لبخند از بین می رود و حجم پوست همان ناحیه را پر می کند.
مرحله 2 جوانسازی: این مرحله فاز اول را کامل می کند، با عمل لیزر بر روی لایه های زیرین پوست، استحکام جدیدی به بافت صورت اضافه شده و پوست کاملا جوان و زیبا می شود.

توجه: چون در این مرحله موهای پوست نیز برای همیشه از بین می‌روند، بنابراین جوانسازی ۴ بعدی صورت در آقایان انجام نمی شود.

مرحله سوم فرم دهی پوست: تاکنون خط لبخند تغییر کرده است که در نگاه اول مانند لبخند به نظر می رسد، بافت کلاژن منبسط ده و صورت صاف می شود و بافت جدید جایگزین بافت قدیمی می شود. عمق بیشتر شده و تمام حجم گودی های باقیمانده از دو مرحله قبل پر شده و در این زمان پوست صاف می شود.

مرحله چهارم پاکسازی صورت: در سه مرحله آخر، نوسازی پوست و لیفت صورت کامل می‌شود، اما لایه‌های باقیمانده ناحیه صورت باید در نتیجه سال‌ها زندگی برداشته شوند تا پوست جدید زیر آن نمایان شود. پولیش سطحی تکنیک خاصی دارد و توسط لیزر اربیوم انجام می شود. با لایه برداری می توان طول موج لیزر را طوری تنظیم کرد که پوست پس از لایه برداری جلا داده شود و حالت شفافی داشته باشد. در برخی از پوست های ضخیم، لایه برداری کافی نیست و لایه برداری باید کمی عمیق تر باشد. در این موارد پوست به مدت چند روز خشک، ملتهب و کک و مک می شود.

چه مدت طول می کشد تا اثرات درمان جوانسازی 4 بعدی دیده شود؟

ایجاد بافت کلاژن جدید، افزایش حجم بافت و… یک اثر فوری نیست، بلکه در طول زمان ایجاد می شود. حتی میزان جوابدهی در بین بیماران متفاوت است و به وضعیت بیمار بستگی دارد. بازسازی کلاژن پوست به زمان نیاز دارد و ما انتظار داریم که نتایج یک ماه پس از لیزر درمانی ظاهر شود و به تدریج در عرض سه ماه کامل شود، به این معنی که بیماران نباید بلافاصله پس از خروج از اتاق لیزر منتظر چهره جوانتر، تمرکز کامل و پوست جدید باشند. توصیه می کنیم بیماران هر دو هفته یکبار از زوایای مختلف از صورت خود عکس بگیرند.

توجه: این درمان جایگزین روش های تهاجمی مانند جراحی نیست. هر کدام از آنها مزایا و معایب خود را دارند.

آیا جوانسازی صورت 4 بعدی دردناک است؟

در طول درمان، بیمار گرما را احساس می کند که به تدریج افزایش می یابد. به طور کلی، ما دمای بالای 37 درجه سانتیگراد را گرم و زیر 37 درجه سانتیگراد را سرد می دانیم. در جوانسازی صورت 4 بعدی، دما تا 40 درجه سانتیگراد افزایش می یابد تا اثرات درمانی لیزر نمایان شود. این احساس گرما جای نگرانی ندارد و با سرد شدن پوست به تدریج ظرف چند دقیقه از بین می رود.

آیا دستگاه هایفو 4 بعدی عوارضی دارد؟

همیشه به یاد داشته باشید که هر نوع درمانی را به هر نحوی انجام می دهید، حتما از مطب مربوطه در مورد عوارض آن سوال کنید. افراد باید قبل از درمان در مورد عوارض جانبی به طور کامل صحبت کنند. جوانسازی صورت چهار بعدی یک روش غیر جراحی است که نیازی به درد و زمان نقاهت ندارد و فرد می تواند پس از درمان به فعالیت های روزانه خود بازگردد. در موارد نادر، عوارض جانبی قابل کنترل و موقتی مانند خشکی پوست و قرمزی ممکن است رخ دهد که نیاز به درمان موضعی و دارو دارد.

دستگاه هایفو چهار بعدی دست دوم

در هنگام خرید دستگاه HIFU-DIP کارکرده، توجه به قابلیت های دستگاه، دریافت ارزیابی فنی از تکنسین و خرید از یک شرکت معتبر که خدمات تعمیر و پس از فروش را ارائه می دهد، بسیار مهم است.

بهترین قیمت خرید دستگاه هایفو چهار بعدی

برای خرید تجهیزات هایفو چهار بعدی ابتدا باید اپلیکیشن، بدنه و نوع جدید، اطلاعات مخصوصا تعداد کارتریج ها، عمق و عمر آنها را در نظر داشته باشید، سپس به نو یا دست دوم و قیمت را توجه کنید. هنگام خرید دستگاه هایفو، کاربر، اپلیکیشن و قیمت را در نظر بگیرید تا یک متخصص در انتخاب دستگاه مناسب به شما کمک کند.

نقاط ضعف دستگاه های چهار بعدی جوانسازی هایفو

1- دستگاه هایفو چهار بعدی برای انجام درمان هایفو در نواحی خالکوبی شده مناسب نیستند و ممکن است به پوست زیبا آسیب بزنند. نیاز به استفاده از ژل در فرآیند درمان هایفو ممکن است برای برخی از مراجعین ناخوشایند باشد، اما برای حرکت بهتر ابزار دستی بر روی سطح پوست استفاده می شود.

سخن پایانی

دستگاه هایفو چهار بعدی دارای دو دسته است که یکی برای لیفت صورت و بدن و دیگری هندپیس ژنیتال نام دارد که برای لیفتینگ زنانه استفاده می شود. درمان های صورت و بدن با افزایش تولید کلاژن، پوست را سفت می کند و برای چین و چروک، خطوط ابرو، چین و چروک، خطوط لبخند و موارد دیگر استفاده می شود. برای حذف همچنین از هندپیس های تناسلی برای ترمیم و سفت کردن مجاری تناسلی به روشی ایمن و غیر تهاجمی و بدون بیهوشی و زمان نقاهت استفاده می شود.